Wiadomość dla Ciebie podróżniku

24 kwietnia, 2020

POWSTANIEMY

Przyszło nam przeżywać dziwne czasy, nasze życie radykalnie zmieniło się, a szczególnie łącząca nas pasja, Ty jako odkrywca nowych miejsc, nowych doświadczeń kulturalnych i gastronomicznych, a ja, jako Twoja gospodyni, została zatrzymana.

Nie opowiem Tobie jak wygląda Sewilla, Kordoba lub Kadyks, bo napewno już wiesz. Tym bardziej, prawdopodobnie klimat jest bardzo podobny w twojej miejscowości: te miasta pełne życia, sparaliżowały się, ale tylko momentalnie. Teraz najważniejsze jest żebyś ty był zdrowy i żebym ja była zdrowa, aby jak to wszystko się skończy, móc się spotkać i dalej robić to co jest naszą pasją: dla Ciebie, odkrywanie zakątków w miastach pełnych życia i kolorów, poznanie zabytków dzięki opowieści z dodatkiem historii, legend i trochę humoru, próbowanie nowych win albo odkrywanie przekąsek w barach tak starych jak świat, dla mnie, móc pokazać i opowiedzieć Tobie wszystkie te rzeczy i raz jeszcze, cieszyć się z tego.

Na dzień dzisiejszy jeszcze nie wiemy kiedy ruszy turystyka, ale jak to zrobi, będzie to ze wszystkimi środkami bezpieczeństwa żebyś z powrotem mógł cieszyć się swoją pasją bez żadnego narażenia. I nie martw się, jak przyjedziesz zobaczysz te tysiące kształtów które tworzą płytki w Alkazarze w Sewilli, zaskoczy Cię imponujący widok z Giraldy, ale też będziesz mógł porozmawiać z właścicielem baru gdzie się robi najlepszą kanapeczkę z mięsem (montadito de pringá) z całej Sewilli, bo charakterystyka Andaluzji, to nie tylko piękne zabytki lub krajobrazy, ale też wspaniali ludzie, z przyjaznym charakterem. To tworzy pełne doświadczenie w podróży: zabytki i krajobrazy z bajki, bogata gastronomia i szczególnie otwarty charakter ludzi. Tylko będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość, wspierać się na wzajem, ponieważ  zaostrzenia bezpieczeństwa spowodują prawdopodobnie o wiele wolniejsze tempo. Ale myślę ze ani Tobie ani mi, nie będzie to przeszkadzało, bo wiemy że człowiek łatwo się nie poddaje, nawet jak są przeszkody, przeciwne warunki, zawsze będzie go prowadziło poczucie przygody i pokonania. To właśnie się działo we Florencji po Czarnej Śmierci w XIVw.: w Quattrocento stworzyło się największe skupienie talentu kreatywnego jaki kiedykolwiek istniał. Artyści nazwali to Renesans. Krzysztof Kolumb w XVw., mógł się zadowolić jednym wyjazdem na tą nową i nieznaną ziemię, ale tak nie było, powtórzył wyjazd aż trzy razy, odkrywając większą część Ameryki Środkowej i Południowej.

Także jak przyjdzie moment żeby powrócić do zwiedzania z przewodnikiem Sewilli, Kordoby czy Kadyksu, wrócę z większą siłą jak nigdy, oczywiście zawsze jak Ty będziesz mi towarzyszył.

Chcę powiększać mój album wspomnień z osobami które spotkałam dzięki temu wspaniałemu zawodowi, także jak jeszcze Ciebie nie ma na nim, mam nadzieję że nie długo będę mogła Cię dodać.

Zobacz galerię

Zostało mi tylko pożyczyć Tobie dużo zdrowia i myślę ze następnym razem jak będę zwracała się do Ciebie, będę mogła powiedzieć że jesteśmy gotowi w Andaluzji żeby Cię przyjąć. Będzie to z otwartymi rękami.

P.S. Bohaterki mojego blogu, Kandi i Amparo, dobrze się czują. Mają już wielką chęć żeby wyjść na zewnątrz i żeby dalej odkrywać swoje przepiękne miasto jakim jest Sewilla. 

Moja rodzina, znajomi i ja też, jesteśmy zdrowi. Niektórzy już pracują, a inni, jak ja, siedzimy w domu, ale dobrze wykorzystujemy czas.

Kontakt

Sewilla i Andaluzja czekają na Ciebie!

Pozwól mi ruszyć z Tobą w trasę! Pamiętaj, jestem Monika, twój przewodnik licencjonowany po Sewilli! Będzie mi miło skontaktować się z Tobą, serdecznie zapraszam do kontaktu.

Masz pytania? Nie zwlekaj!

Napisz do mnie
monika@guideandwine.com

Zadzwoń do mnie
+34 620 95 72 16

Skorzystaj z Whatsapp
Napisz do mnie na Whatsapp

Skorzystaj z formularza kontaktowego