Wybitne rezydencje

Informacje dotyczące wycieczki

Czas trwania
około 1 godzina
Cena
od 50 Euro każdy pałac

Jesteś zainteresowany udziałem w tej wycieczce?

Napisz do mnie
monika@guideandwine.com

Zadzwoń do mnie
+34 620 95 72 16

Skorzystaj z Whatsapp
Napisz do mnie na Whatsapp

Formularz kontaktowy

Żeby dodać coś więcej do zwiedzania w Sewilli, proponuję Tobie opcje domy-pałace, najważniejszy jest Dom Piłata i Pałac Dueńas. Są to ukryte perełki, można je zobaczyć bez wielkich tłumów, co pozwoli wyobrazić sobie jak mieszkała szlachta nawet do niedawna.

  • DOM PIŁATA: najlepszy egzemplarz budynku szlacheckiego w Andaluzji. Jego szeroka historia zaczęła się w XVw. przy zakupu pierwszego budynku przez Księcia z Alcala. Różne rozszerzenia i przebudowy pozwoliły złączenie różnych stylów architektonicznych, chociaż ten pałac był pierwszy który wprowadził innowacje Renesansowe. Posiada niesamowitą kolekcję rzeźb rzymskich w całym pałacu i jest przykładem typowych domów andaluzyjskich z wewnętrznym ogrodem, chociaż tak naprawdę to jest pałac a nie dom, więc ma 2 ogrody. Obecnie dalej jest w rękach szlacheckiej rodziny Medinacelli, jedna z najważniejszych arystokratycznych rodzin w Hiszpanii.
  • PAŁC DUEŃAS: dom Księżnej Alby wraz z pałacem Liria w Madrycie, były ulubione rezydencje Księżnej (kobieta z największą ilością tytułów szlacheckich na świecie). Pałac pełen dzieł sztuki i przedmiotów osobistych, gotyk i mudejar ozdabiają jego wnętrza, także niesamowita kolekcja gobelin. Ogrody i dziedzińce są pełne zapachów które pochodzą z różnych roślin, a jego bogata historia która pochodzi z XV w. mówi nam jak ważna jest ta rezydencja. Mury tego pałacu były świadkiem obecnością ważnych osób jak Antonio Machado (pisarz) czy Grace Kelly, również pomiędzy tymi murami księżna przeżyła najbardziej radosne momenty swojego życia. Była wielką miłośniczką Sewilli, ich ludzi, kultury i jej “sztuki”, wniosła różne pozytywne zmiany do tego miasta i dalej jest bardzo mile wspominana przez sewilijczyków. Dostała tytuł Honorowego Obywatela Andaluzji i powiedziała że jest to jedyny tytuł który najbardziej ją obchodzi. Pozwól żebym Tobie towarzyszyła w odkryciu tego pałacu i dowiesz się o nie jednej plotce.

Inne wycieczki

Zmieniaj za pomocą strzałek
Zobacz koniecznie

Zobacz koniecznie

Czas trwania: około 3 godziny
Alcázar i ogrody, katedra z dzwonnicą, dzielnica żydowska.
Opis wycieczki
Dzielnice z zapachem tradycji

Dzielnice z zapachem tradycji

Czas trwania: około 2 godzin
Złota Wieża, Arena z zewnątrz, ulice i most w dzielnicy Triana.
Opis wycieczki
Ślady Wystawy Iberoamerykańskiej

Ślady Wystawy Iberoamerykańskiej

Czas trwania: około 2 godzin
Plac Hiszpański, park Maria Luisa, Plac Ameryki, pawilony, stara fabryka tytoniu…
Opis wycieczki
Kontakt

Sewilla i Andaluzja czekają na Ciebie!

Pozwól mi ruszyć z Tobą w trasę! Pamiętaj, jestem Monika, twój przewodnik licencjonowany po Sewilli! Będzie mi miło skontaktować się z Tobą, serdecznie zapraszam do kontaktu.

Masz pytania? Nie zwlekaj!

Napisz do mnie
monika@guideandwine.com

Zadzwoń do mnie
+34 620 95 72 16

Skorzystaj z Whatsapp
Napisz do mnie na Whatsapp

Skorzystaj z formularza kontaktowego