Sewilla co warto zobaczyć?

Zwiedzanie Sewilli

Zbiór atrakcji, jakie Sewilla ma do zaoferowania, jest bardzo szeroki. Aby mieć pewność, że nie umknie Ci żadna perła tego pięknego miasta, skorzystaj z mojej oferty licznych wycieczek. Pokażę Ci, nie tylko w tradycyjny sposób zabytki architektoniczne miasta, ale także jego kulturę, barwy oraz to, co w nim jest specyficzne, np. Targ Kwietniowy czy Święta Wielkanocne. Zwiedzanie Sewilli będzie niezwykle przyjemne, pełne doznań i wrażeń, dzięki którym na długo zapamiętasz, to co zobaczysz. Poznaj atrakcje Sewilli u boku osoby, która autentycznie kocha to miasto i czuje jego puls.

Skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy

Co warto wiedzieć o Sewilli?

Sewilla, to miasto położone w południowej Hiszpanii. Jest stolicą autonomicznego regionu Andaluzji. Powstało wiele lat przed naszą erą. Najpierw było rządzone przez Tartessyjczyków, następnie Fenicjan, Kartagińczyków. Jeszcze przed naszą erą Sewilla została zdobyta przez Cezara, a potem przez Wizygotów i Maurów. Dzięki temu jej architektura jest niezwykle różnorodna i ciekawa. Położenie geograficzne miasta i całego regionu sprawia, że temperatura latem przekracza nawet 40 stopni Celsjusza, natomiast zima jest łagodna i przyjemna, chociaż czasem deszczowa.

Sewilla co warto zobaczyć?

Odpowiedzi na pytanie, co warto zobaczyć w Sewilli mogą być dziesiątki. Proponuję zwiedzanie tradycyjne - obejmujące zabytki i znane obiekty, ale również spacery po mieście w poszukiwaniu niematerialnego dziedzictwa kulturowego - z uwzględnieniem muzyki, kulinariów, a także charakterystycznych zapachów. Na pewno warto poznać to, co związane z wyrazistą i barwną kulturą, a więc musisz zobaczyć spektakl flamenco. W tym celu możesz wybrać się do muzeum na specjalnie przygotowany spektakl, do La Carboneria lub do jednego z barów w pobliżu katedry. Wielu turystów przyjeżdża do miasta specjalnie w trakcie Wielkiego Tygodnia (Semana Santa). Każdego dnia odbywa się inna procesja z charakterystycznymi strojami uczestników. Na wiosnę odbywa się także Feria de Abril, której główną atrakcją są walki byków na arenie. Podczas świętowania mieszkańcy wychodzą na ulicę w historycznych strojach.

Największe atrakcje - Sewilla co warto zobaczyć?

Będąc w Sewilli, koniecznie trzeba zobaczyć i doświadczyć takich miejsc jak:

  • Alkazar - to wizytówka miasta, która - niczym za dotknięciem magicznej różdżki - przenosi do świata z Baśni Tysiąca i Jednej nocy. Ten wspaniały zespół pałacowy sięga początkami XI wieku, ale najbardziej zachwycające części to spuścizna króla Piotra I Okrutnego, który żył w XIV wieku i zafascynowany kulturą arabską, zatrudnił do budowy pałacu najsłynniejszych architektów stylu mudejar. Sam kompleks pałacowy robi oszałamiające wrażenie, a efekt dopełniają przepiękne ogrody, które roztaczają się wokół. Alkazar zyskał jeszcze większą popularność po tym, jak część scen do serialu Gra o Tron, została nakręcona właśnie tutaj.
  • Katedra Najświętszej Marii Panny - to jeden z największych i najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie, a zarazem miejsce pochówku Krzysztofa Kolumba. Tu większość turystów rozpoczyna zwiedzanie Sewilli. Wspaniała dzwonnica katedry la Giralda jest widoczna z niemal każdego miejsca Sewilli, dlatego stanowi punkt orientacyjny, zarówno dla mieszkańców, jak i przybyszów. Ze szczytu dzwonnicy rozpościera się wspaniały widok na miasto, a wewnątrz olbrzymiego budynku można poczuć się lekko zagubionym. Obiekt ten jest swoistym symbolem, który w założeniu miał łączyć Stary Świat z Nowym, wszak powstał z funduszy pozyskanych po wyprawie Kolumba na zachodnią półkulę.
  • Ratusz (Ayuntamiento de Sevilla) - to imponująca renesansowa budowla, w której wnętrzach można zobaczyć bogactwo obrazów, mebli i innych historycznych eksponatów.
  • Torre del Oro (Złota wieża) - pozostałość po XII-wiecznym muzułmańskim systemie fortyfikacji miasta. Choć dziś budowla nie jest złota, podobno w przeszłości była pokryta wykonanymi ze złota płytkami azulejos. W czasach zamorskich podróży przechowywano również w niej złoto złupione w koloniach. Obecnie mieści się w niej muzeum poświęcone mapom morskim i zabytkom.
  • Metropol Parasol - wzniesiona w 2011 roku drewniana konstrukcja, do dziś wzbudza kontrowersje wśród sewilczyków. To niewątpliwie najlepsze miejsce, z którego można podziwiać zachody słońca nad Sewillą.
  • Plac Hiszpański - to wzniesiona w latach 20. XX wieku budowla, w której przeplatają się różne style (renesansowy, barokowy, mauretański). W tym miejscu często odbywają się spontaniczne pokazy muzyki i tańca flamenco, ku uciesze turystów odwiedzających to miejsce.
  • Dom Piłata - to kompleks pałacowy z XV/XVI wieku, którego architektura jest mieszanką stylów włoskiego renesansu i hiszpańskiego mudéjar. Zachwyca bogactwem płytek azulejo, otwartymi dziedzińcami, rzeźbami oraz czarującymi ogrodami. Tu można poczuć, jak żyli najbogatsi mieszkańcy Sewilli w dawnych czasach.
  • Nabrzeże rzeki Gwadalkiwir – rozwój miasta był ściśle związany z rzeką Gwadalkiwir. Tu powstał port, z którego transportowano dobra na cały ówczesny świat. Dla mieszkańców i turystów zagospodarowano wschodnie wybrzeże rzeki, które jest doskonałym miejscem na spacer i obserwację zachodu słońca. Wzdłuż promenady mieszczą się liczne knajpki, które pozwalają nieco odpocząć od miejskiego zgiełku.
  • Triana - niegdyś osobne miasteczko, dziś część Sewilli połączona z centrum Mostem Izabelli II. Tu znajduje się wspaniały targ, w którym można poczuć oryginalny andaluzyjski klimat.
  • Judería - dawna dzielnica żydowska, w której czuć niepowtarzalną atmosferę. Wąskie uliczki, małe place, dziedzińce w stylu arabskim oraz niezliczone knajpki tworzą specyficzną mieszankę, której trzeba doświadczyć.

Co warto zobaczyć w Sewilli - niematerialne dziedzictwo

Aby poczuć się jak prawdziwy sewilczyk, trzeba przeżyć jedno wydarzenie dokładnie tak, jak robią to mieszkańcy miasta. Święta oraz przeżycia, w których po prostu trzeba wziąć udział:

Spektakl flamenco - flamenco to zjawisko kulturowe związane z folklorem andaluzyjskich Romów, które nie pozostawia obojętnym, dogłębnie wzrusza. Podczas spektaklu można przeżyć całe spectrum uczuć, poczuć ból, smutek, ale również radość. W Sewilli kryje się wiele miejsc, w których można zobaczyć spektakle flamenco. Z przyjemnością wskażę ci, gdzie warto iść i pomogę w rezerwacji biletów.

Targ Kwietniowy - wydarzenie, które odbywa się dwa tygodnie po Wielkanocy. Miasto stroi się w kwiaty, a kobiety przywdziewają tradycyjne suknie. Jeśli masz ochotę poczuć się jak sewilka, pomogę wypożyczyć stosowny strój.

Wielki Tydzień - to bogate w symbolikę pasyjną tradycje, wśród których najsłynniejsze są pochody organizowane przez religijne bractwa. Zobaczenie procesji, a zrozumienie jej znaczenia to zupełnie coś innego. Wydarzenie wzbudza emocje, zarówno wśród osób wierzących, jak i niewierzących.

Degustacja win oraz kuchni andaluzyjskiej - udaj się do miejsc, w których są mieszkańcy, poznaj sekrety najlepszych szefów kuchni i producentów szynek, alkoholi, serów…

Atrakcje Sewilli na tym się nie kończą - to dopiero początek. Gwarantuję ci, że jeśli raz przyjedziesz do tego miasta, będziesz chciał wracać i odkrywać je na nowo.

Zwiedzanie Sewilli - kiedy warto przyjechać?

Sewilla leży w śródziemnomorskim klimacie, dlatego od przełomu marca do końca października będzie odpowiedni moment, by odwiedzić stolicę Andaluzji. Jednocześnie należy pamiętać, że latem jest tu naprawdę upalnie, a temperatury mogą przekraczać 40 stopni. Na wielbicieli podróży poza sezonem czeka niespodzianka - od lutego do marca wszędzie kwitną pomarańcze, a ich zapach jest naprawdę intensywny i unosi się w całym mieście. Robi to naprawdę niesamowite wrażenie.

Atrakcje Sewilli z przewodnikiem

Zapraszam do wspólnego zwiedzania i odkrywania tajemnic Sewilli. Podczas jednodniowych lub kilkugodzinnych wycieczek, poznasz zakamarki oraz największe atrakcje miasta. W zależności od tego, co cię interesuje, maksymalnie owocnie spędzimy czas. Napisz do mnie, byśmy mogli wspólnie zaplanować idealną wycieczkę.

"Mam duszę schwytaną w Sewilli, od kiedy się tutaj urodziłem
I dzisiaj boli mnie, moje kochanie, że mnie prosisz,
Żebym zrezygnował z Sewilli dla Ciebie.
Mój los jest napisany na brzegu Guadalquivir,
Jak mogę myśleć że w innym mieście,
Jak wyjdę na ulicę nie będę widzieć Giraldy która wspina się
Po wapnianych białych dachach.
Poproś mnie, poproś żebym zerwał księżyc dla Ciebie,
Żebym przyniósł perły z morza
Ale nigdy żebym zmnienił Sewille na inne miasto."

Sevillana (Cautivo en Sevilla J.S. Morales )

Zobacz koniecznie
Zobacz koniecznie

Alcázar i ogrody, katedra z dzwonnicą, dzielnica żydowska...

Czas: około 3 godz., Cena od 120€

Pełny opis wycieczki
Dzielnice z zapachem tradycji
Dzielnice z zapachem tradycji

Złota Wieża, Arena z zewnątrz, ulice i most w dzielnicy Triana..

Czas: około 2 godz., Cena od 80€

Pełny opis wycieczki
Ślady Wystawy Iberoamerykańskiej
Ślady Wystawy Iberoamerykańskiej

Plac Hiszpański, park Maria Luisa, Plac Ameryki, pawilony, stara fabryka tytoniu...

Czas: około 2 godz., Cena od 80€

Pełny opis wycieczki
Wybitne rezydencje
Wybitne rezydencje

Dom Piłata lub Pałac Księżnej Alba...

Czas: około 1 godz., Cena 50€ każdy pałac

Pełny opis wycieczki

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie i innych technologii. Szczegóły w Polityce prywatności.