Targ Kwietniowy i Święta Wielkanocne

Informacje dotyczące wycieczki

Czas trwania
około 2 godzin
Cena
od 100 Euro

Jesteś zainteresowany udziałem w tej wycieczce?

Napisz do mnie
monika@guideandwine.com

Zadzwoń do mnie
+34 620 95 72 16

Skorzystaj z Whatsapp
Napisz do mnie na Whatsapp

Formularz kontaktowy

Sewilla słynie z różnych uroczystości, ale najważniejsze święta to są Święta Wielkanocne i Feria de Abril-Targ Kwietniowy. Przeżyj jak prawdziwy sewilijczyk przynajmniej jedno z nich i poczujesz że Twoja znajomość kultury tego miasta całkowicie się zmieniła. 

ŚWIĘTA WIELKANOCNE: a tak dokładnie Wielki Tydzień, to jest najważniejsze święto religijne w Sewilli. Ta tradycja pochodzi z XVI w., jednak w chwili obecnej inaczej ona wygląda. Sewilijczycy bardzo przeżywają to święto i chociaż nie wszyscy uczestniczą jako pokutnicy w procesjach, każdy musi zobaczyć swoje ulubione bractwo.
Zobaczyć procesję i być tylko obserwatorem to jedno, a zrozumieć co się dzieje, poznać trochę historii danego bractwa, specjalne słownictwo, tradycje…to całkowicie coś innego. Pozwól żebym Tobie towarzyszyła i nie spojrzysz nigdy więcej na procesje w ten sam sposób. Bo czy jesteś wierzący czy nie, emocje są takie same.

Czas zwiedzania: około 2 godz.(max. 4 osoby)

TARG KWIETNIOWY: dwa tygodnie po Świętach Wielkanocnych jest kolej na następne wielkie święto w Sewilli: Feria de Abril „Targ Kwietniowy”. Miasto stroi się w rożne kolory i zapachy, odbywają się najważniejsze korridy z całego roku, kobiety przybywają na uroczystość w spaniałych sukniach regionalnych, a konie pięknie ozdobione, spacerują dumnie po ulicach. Będąc w środku w jednym z namiotów i popijając „rebuhito” -typowe picie z tego święta-, opowiem jak powstał ten targ, zwyczaje i tradycje tego święta. A dla Pań jest możliwość wynajęcia pięknej sukni, żeby poczuć się jakby była stąd. Proszę powiedz mi tylko o tej opcji i pomogę bez problemu załatwić taką suknie.

Czas zwiedzania: około 2 godz. (max. 4 osoby)

Inne wycieczki

Zmieniaj za pomocą strzałek
Zwiedzanie w otwartych przestrzeniach

Zwiedzanie w otwartych przestrzeniach

Czas trwania: około 2 godzin
WYSTAWA ŚWIATOWA Z 1992: jak chcesz oddalić się od wąskich ulic, od ludzi i od szumu miasta, to jest wspaniała opcja żeby poznać tą spokojną część miasta z […]
Opis wycieczki
Spektakl Flamenco

Spektakl Flamenco

Czas trwania: Indywidualnie
Masz chęć zobaczyć Flamenco w Sewilli? Nie wiesz który spektakl wybrać czy jest na dzień dzisiejszy otwarty?Nie martw się, pomogę wybrać ten który najlepiej będzie […]
Opis wycieczki
Gastronomia

Gastronomia

Czas trwania: Indywidualnie
W Sewilli mamy niesamowite szczęście ponieważ kuchnia jest wspaniała, oferta jest szeroka i dla każdego gustu. Tradycyjne bary, te które istnieją od wieków, z ciemno […]
Opis wycieczki
Kontakt

Sewilla i Andaluzja czekają na Ciebie!

Pozwól mi ruszyć z Tobą w trasę! Pamiętaj, jestem Monika, twój przewodnik licencjonowany po Sewilli! Będzie mi miło skontaktować się z Tobą, serdecznie zapraszam do kontaktu.

Masz pytania? Nie zwlekaj!

Napisz do mnie
monika@guideandwine.com

Zadzwoń do mnie
+34 620 95 72 16

Skorzystaj z Whatsapp
Napisz do mnie na Whatsapp

Skorzystaj z formularza kontaktowego