Zobacz koniecznie

Informacje dotyczące wycieczki

Czas trwania
około 3 godziny
Cena
od 120 Euro

Jesteś zainteresowany udziałem w tej wycieczce?

Napisz do mnie
monika@guideandwine.com

Zadzwoń do mnie
+34 620 95 72 16

Skorzystaj z Whatsapp
Napisz do mnie na Whatsapp

Formularz kontaktowy

Trzy atrakcje Sewilli których nie możesz ominąć:

 • ALCAZAR: łatwo się poczuć królem/królową w tej magicznej atmosferze, w komnatach pełnych historii od X w. Pałace w stylu mudéjar, gotyckim i renesansowym. Znajdują się tutaj patios pełne roślinności połączone z delikatnym szmerem wody który pochodzi z różnych fontann. Zaskoczy Cię różnorodność płytek, zadziwią Cię skomplikowane prace w gipsie, a możliwość zachwycenia się połączeniem dwóch światów tak różnych jak muzułmański i chrześcijański, zadziwi Cię. Nie tylko chodzi o architekturę, pomiędzy murami Alkazaru rozstrzygnęły się ważne momenty historyczne, jak poród jedynego syna Królów Katolickich, stworzenie rożnych instytucji które zajmowały się sprawami Nowego Świata, pomiędzy tymi murami mieszkał Magellan kiedy przygotowywał podróż swojego życia…i już w XX w. tutaj odbyło się przyjęcie weselne Księżniczki Eleny (z Hiszpańskiej rodziny królewskiej). 
  Piękne ogrody mają ponad 180 odmian roślin, zakątki romantyczne, paradujące pawie…zapraszają Cię na spokojny spacer. 
  Jak dołączymy do historii trochę legend i rytmiczną opowieść, wtedy nie możesz ominąć zwiedzania Alkazaru z Moniką, twój przewodnik po Sewilli.
 • KATEDRA: zgubić się w największej katedrze gotyckiej na świecie jest łatwo, ze mną odkryjesz najciekawsze miejsca w Świętej Maryi Siedziby, ale oczywiście nie ominiemy te najbardziej popularne jak mauzoleum Krzysztofa Kolumba albo główny ołtarz, który jest największym ołtarzem z religii chrześcijańskiej. 
  Łatwo jest zobaczyć obraz namalowany przez Murillo albo Goya, ponieważ katedra w Sewilli ma liczną kolekcję dzieł sztuki. 
  W tej budowli nie możemy zapominać też o spadku muzułmańskim. Rekonkwista Sewilli przez króla Ferdynanda III ma ważną rolę w historii tej katedry, poznaj połączenie tego króla ze świątynią. Nie będzie Tobie ciężko odkryć pozostałości meczetu, ale twój przewodnik pomoże żeby nic Tobie nie uciekło. Najbardziej widoczna jest dzwonnica, nasza słynna Giralda, w XIIw. był to minaret. Na dzień dzisiejszy jest to jeden z symboli Sewilli. Jak odważysz się wejść na tą wieżę, to uzyskasz jeden z najlepszych widoków tego miasta.
 • DZIELNICA SANTA CRUZ: spacer po tej dzielnicy odkryje Tobie małe place pełne kolorów, ciekawe budynki gdzie detale jak ozdobione okno, stara brama lub dziedziniec pełen roślin, stworzy obraz twojej ulubionej pamiątki z Sewilli. Wąskie uliczki mają ciekawe nazwy jak Życie, Pieprz albo Susona, nie na darmo, wszystkie są połączone z jakąś opowieścią. Ta dzielnica służyła też jako scenariusz w różnych historiach literackich, a jej budynki gościły wielu sławnych osobistości. W przeszłości była częścią dzielnicy żydowskiej i wydarzenia które odbyły się na jej ulicach stały się częścią historii Sewilli. Jest to dzielnica którą warto zobaczyć w Sewilli.Tylko z przewodnikiem odkryjesz historie, legendy i tradycje które tutaj się kryją.

Inne wycieczki

Zmieniaj za pomocą strzałek
Dzielnice z zapachem tradycji

Dzielnice z zapachem tradycji

Czas trwania: około 2 godzin
Złota Wieża, Arena z zewnątrz, ulice i most w dzielnicy Triana.
Opis wycieczki
Ślady Wystawy Iberoamerykańskiej

Ślady Wystawy Iberoamerykańskiej

Czas trwania: około 2 godzin
Plac Hiszpański, park Maria Luisa, Plac Ameryki, pawilony, stara fabryka tytoniu…
Opis wycieczki
Wybitne rezydencje

Wybitne rezydencje

Czas trwania: około 1 godzina
Dom Piłata lub Pałac Księżnej Alba…
Opis wycieczki
Kontakt

Sewilla i Andaluzja czekają na Ciebie!

Pozwól mi ruszyć z Tobą w trasę! Pamiętaj, jestem Monika, twój przewodnik licencjonowany po Sewilli! Będzie mi miło skontaktować się z Tobą, serdecznie zapraszam do kontaktu.

Masz pytania? Nie zwlekaj!

Napisz do mnie
monika@guideandwine.com

Zadzwoń do mnie
+34 620 95 72 16

Skorzystaj z Whatsapp
Napisz do mnie na Whatsapp

Skorzystaj z formularza kontaktowego