Jerez

Informacje dotyczące wycieczki

Czas trwania
około 2 godzin
Cena
-

Jesteś zainteresowany udziałem w tej wycieczce?

Napisz do mnie
monika@guideandwine.com

Zadzwoń do mnie
+34 620 95 72 16

Skorzystaj z Whatsapp
Napisz do mnie na Whatsapp

Formularz kontaktowy

Słynne Sherry pochodzą z miejscowości Jerez de la Frontera ale w okolicach jest o wiele więcej do poznania.

Niezwykłe wina Sherry mają charakter różnych kultur które osiedliły się w tych okolicach. Zaczęły podróżować w różne punkty świata, dopłyneły do Rzymu czy na Nowy Świat. Stały się popularne w Anglii już z w XIIw., a w XVII, dużo Anglików przybyło do Jerez żeby zakupić własną winiarnie. Specjalna kompozycja ziemi i wyjątkowa produkcja, pozwala na otrzymanie znakomitych win z Jerez: wzmacniane wytrawne, półwytrawne i słodkie. Oprócz tego istnieje ważna produkcja brandy i octu.

Podziwianie samej architektury bodegi (winiarni) jest już czymś niezwykłym, a jak dodamy degustację w tej atmosferze, przeżycie jest nie do opisania.

D.O Jerez y Manzanilla: jedna denominacja, dwie różne miejscowości, Jerez de la Frontera i Sanlúcar de Barrameda, ale też dwa różne wina: Jerez (Sherry) i Manzanilla. Produkcja wina jest identyczna ale klimat pozwala na rożnice w zapachu i smaku.

Można odwiedzić winiarnie w tych dwóch miejscowościach żeby sprawdzić te różnice.

V.T Cádiz: wina z ziemi (V.T). W okolicach Jerez znajdują się tereny które mają szczepy jak Merlot, Syrah i inne lokalne odmiany. Koniecznie trzeba spróbować te czerwone chociaż wytrawne wina, ale atrakcyjne dla prawie każdego.

Inne wycieczki

Zmieniaj za pomocą strzałek
Sewilla

Sewilla

Czas trwania: około 2 godzin
Zaplanowałeś zwiedzanie zabytków w Sewilli, ale pomyślałeś że wino jest bardzo ważną częścią życia ludzi w tych rejonach? A może masz ochotę poznać przynajmniej z […]
Opis wycieczki
Bodega okolice Sewilli

Bodega okolice Sewilli

Czas trwania: około 2 godzin
W okolicach Sewilli jest możliwość zorganizowania wyjazdu enoturystycznego na pół lub na cały dzień. Według możliwości czasowej zaproponuje różne kierunki. Góry […]
Opis wycieczki
Ronda

Ronda

Czas trwania: około 2 godzin
Ronda należy do Malagi, a to miasto ma swoją własną D.O, chociaż jest podzielona na rożne okolice. Ronda należy do D.O Sierra de Málaga. W XIXw. choroba filoxera […]
Opis wycieczki
Kontakt

Sewilla i Andaluzja czekają na Ciebie!

Pozwól mi ruszyć z Tobą w trasę! Pamiętaj, jestem Monika, twój przewodnik licencjonowany po Sewilli! Będzie mi miło skontaktować się z Tobą, serdecznie zapraszam do kontaktu.

Masz pytania? Nie zwlekaj!

Napisz do mnie
monika@guideandwine.com

Zadzwoń do mnie
+34 620 95 72 16

Skorzystaj z Whatsapp
Napisz do mnie na Whatsapp

Skorzystaj z formularza kontaktowego