Kadyks i Jerez

Informacje dotyczące wycieczki

Czas trwania
około 3 godzin
Cena
od 170 Euro

Jesteś zainteresowany udziałem w tej wycieczce?

Napisz do mnie
monika@guideandwine.com

Zadzwoń do mnie
+34 620 95 72 16

Skorzystaj z Whatsapp
Napisz do mnie na Whatsapp

Formularz kontaktowy

  • CÁDIZ: atrakcje Andaluzji są różne, ale musisz koniecznie dodać Kadyks do Twojego zwiedzania ponieważ poczuć wspaniałą atmosferę która panuje w tym nadmorskim mieście jest obowiązkowe. 
    Położone w strategicznym miejscu, Kadyks rozwinął się dzięki osiedleniu różnych kultur. Fenicjanie juz wykorzystali zatokę Kadyksu jako port ale główny rozwój nadszedł z odkryciem Ameryki kiedy to miasto przemieniło się w jedno z najbogatszych w XVIIIw.
    Tutaj nie brakuje różnych opowieści o piratach, o wielkich fortunach i szczególnie jak Kadyks przeszedł do historii ponieważ tutaj została podpisana pierwsza Konstytucja Hiszpańska.
    Zwiedzanie Andaluzji napewno Cię zachwyciło, ale Kadyks ma swoją specyficzną tożsamość, a nawet ma wiele stron: ta co przypomina Hawanę, ta szlachecka (burżuazyjne domy mówią o bogatej przeszłości), ta portowa (miasto które żyje morzem) i ta co najbardziej mi się podoba, strona zrelaksowana. Dobra atmosfera jest osiągnięta  przez wspaniałą temperaturę która jest prawie przez cały rok, prez dobry humor ludzi, spokojny styl życia i przez najlepsze jedzenie z całego świata (tuńczyk, placki z krewetkami, ostrygi…) i oczywiście przez wspaniałe wino. Znajdziesz tutaj twój mały raj.
    Pozwól mi być twoim przewodnikiem po Kadyksie i pokazać Tobie te różne strony, katedrę, najpopularniejszą plaże (la Caleta), ogrody i ciekawe uliczki.
  • JEREZ: katedra barokowa, konstrukcje renesansowe, bogate fasady pałaców, konie czystej rasy hiszpańskiej… to wszystko znajdziesz w Jerez, chociaż główną rolę ma wino. Sherry, wino które jest wyjątkowe, zaczęło się eksportować za czasów rzymian, ale zostało rozreklamowany przez anglików najpierw w XVIw. a potem w XIX. Historia tego miasta jest połączona z sherry, także nie możesz ominąć odwiedzenia przynajmniej jednej bodegi (winiarni) żeby poznać specyficzną produkcję a także odmiany tego wina. Dowiesz się też jego bogatą historię, ale zawsze przed degustacją.

Według Twoich potrzeb przedstawię możliwości zwiedzania i opcje transportu.

Inne wycieczki

Zmieniaj za pomocą strzałek
Inne opcje

Inne opcje

Czas trwania: około 1 dzień
Położone w strategicznym miejscu, Kadyks rozwinął się dzięki osiedleniu różnych kultur. Fenicjanie juz wykorzystali zatokę Kadyksu jako port ale główny rozwój […]
Opis wycieczki
Ronda

Ronda

Czas trwania: około 2 godzin
Człowiek łączy się z naturą żeby stworzyć miasto w fascynującym otoczeniu, widok na góry, wąwozy, winnice, gaje oliwkowe, białe domy położone nad przepaścią…są […]
Opis wycieczki
Kordoba

Kordoba

Czas trwania: około 2 godzin
Jak tylko wjeżdżamy do Kordoby wita nas most rzymski, ale nie tylko Rzymianie zostawili tutaj niesamowity spadek, muzułmanie doprowadzili to miasto do jego najlepszego momentu, […]
Opis wycieczki
Kontakt

Sewilla i Andaluzja czekają na Ciebie!

Pozwól mi ruszyć z Tobą w trasę! Pamiętaj, jestem Monika, twój przewodnik licencjonowany po Sewilli! Będzie mi miło skontaktować się z Tobą, serdecznie zapraszam do kontaktu.

Masz pytania? Nie zwlekaj!

Napisz do mnie
monika@guideandwine.com

Zadzwoń do mnie
+34 620 95 72 16

Skorzystaj z Whatsapp
Napisz do mnie na Whatsapp

Skorzystaj z formularza kontaktowego