Ronda

Informacje dotyczące wycieczki

Czas trwania
około 2 godzin
Cena
od 160 Euro

Jesteś zainteresowany udziałem w tej wycieczce?

Napisz do mnie
monika@guideandwine.com

Zadzwoń do mnie
+34 620 95 72 16

Skorzystaj z Whatsapp
Napisz do mnie na Whatsapp

Formularz kontaktowy

Człowiek łączy się z naturą żeby stworzyć miasto w fascynującym otoczeniu, widok na góry, wąwozy, winnice, gaje oliwkowe, białe domy położone nad przepaścią…są to obrazy prawie fikcyjne ale stają się rzeczywistością w jednym mieście, w Rondzie, bo Ronda jest wymarzonym miastem. Spacerując z najlepszymi widokami poznasz bogatą historię tego miasta. Fenicjanie, rzymianie, dołączyli się do niej i oczywiście muzułmanie zostawili wielki ślad na wyglądzie ulic czy w różnych konstrukcjach jak mihrab który pozostał z meczetu, na dzień dzisiejszy znajduje się w kościele Św. Marii.
Świat byka w tym mieście jest bardzo ważny, jak mówi pisarz José Bergamín “Sztuka torreadorów jest piękna, ponieważ została stworzona przez Sewille i Ronde”. Tutaj urodzili się niektórzy z najważniejszych torreadorów z Hiszpanii, i znajduje se jedna z najstarszych i monumentalnych aren.


W spacerze po Rondzie nie ominiemy symbol tego miasta, Nowy Most, z którego zdobędziesz najlepsze widoki. Nie możesz opuścić Rondy i nie spróbować serów i wina wytrawnego, chociaż mówi się że ten zestaw nie pasuje, ale tutaj trzeba zrobić wyjątek. Pozwól żebym dały Ci kilka wskazówek. Opowieści o bandoleros (rozbójnikach, jak Robin Hood) i piękne położenie miasta, przyciągnęło nie jednego anglika za czasów romantycznych, XIXw., jestem pewna ze Ty też poczujesz tą atrakcje.

Według Twoich potrzeb przedstawię możliwości zwiedzania i opcje transportu.

Inne wycieczki

Zmieniaj za pomocą strzałek
Inne opcje

Inne opcje

Czas trwania: około 1 dzień
Położone w strategicznym miejscu, Kadyks rozwinął się dzięki osiedleniu różnych kultur. Fenicjanie juz wykorzystali zatokę Kadyksu jako port ale główny rozwój […]
Opis wycieczki
Kadyks i Jerez

Kadyks i Jerez

Czas trwania: około 3 godzin
Według Twoich potrzeb przedstawię możliwości zwiedzania i opcje transportu.
Opis wycieczki
Kordoba

Kordoba

Czas trwania: około 2 godzin
Jak tylko wjeżdżamy do Kordoby wita nas most rzymski, ale nie tylko Rzymianie zostawili tutaj niesamowity spadek, muzułmanie doprowadzili to miasto do jego najlepszego momentu, […]
Opis wycieczki
Kontakt

Sewilla i Andaluzja czekają na Ciebie!

Pozwól mi ruszyć z Tobą w trasę! Pamiętaj, jestem Monika, twój przewodnik licencjonowany po Sewilli! Będzie mi miło skontaktować się z Tobą, serdecznie zapraszam do kontaktu.

Masz pytania? Nie zwlekaj!

Napisz do mnie
monika@guideandwine.com

Zadzwoń do mnie
+34 620 95 72 16

Skorzystaj z Whatsapp
Napisz do mnie na Whatsapp

Skorzystaj z formularza kontaktowego