Komunikacja miejska w Sewilli ( I )

18 stycznia, 2021

Sewilla oferuje dużo możliwości na poruszanie się po mieście używając komunikacje miejskie lub inne opcje bardzo poręczne. Pomogę Tobie żebyś wybrał ten transport, który najlepiej będzie Ci pasował.

AUTOBUS

System komunikacji miejskiej który jest najbardziej używany przez sewilijczyków to jest autobus, łączy wszystkie punkty miasta, nawet dojeżdża do samego centrum gdzie ulice są wąskie i kręte. Firma autobusowa nazywa się Tussam. Kupno biletów można zrobić bezpośrednio u kierowcy, chociaż wyjdzie bardziej ekonomicznie jak kupisz kartę na autobus albo kartę na wszystkie komunikacje, ważne na tramwaj i na metro (na kupno tej karty znajdziesz więcej informacji pod wpisem Metro). Żeby sprawdzić jaka karta na autobusy najbardziej Cię interesuje i jakie są linie sprawdź:

Połączenia popularne żeby dojechać do punktów turystycznych, na przykład:

  • La Macarena- Plaza España.linea C3 przestanek Menéndez Pelayo Juzgados
  • Plaza de América- La Macarena  linea 03 przestanek La Barqueta

Wchodzi się przednimi drzwiami i kasuje się kartę lub kupuje się u kierowcy zwykły bilet. Wychodzimy każdymi drzwiami oprócz przednimi naciskając guzik Stop.

METRO

Na razie tylko jest jedna linia metra, ale ma być rozbudowane ponieważ tam gdzie dojeżdża jest to najlepsza opcja z komunikacji miejskiej w Sewilli. Łączy centrum miasta z obrzeżami, chociaż też jest poradny jak jesteś koło katedry (przestanek Puerta de Jerez) i chcesz jechać na zakupy do galerii El Nervión i przy okazji zobaczyć stadium piłki nożnej FC Sevilla. Możesz kupić bilet w maszynach przy wejściu albo zapłacić systemem contactless tuż przy barierkach.

W maszynach też możesz kupić kartę na wiele podróży metrem (każdy przejazd wyjdzie taniej jak indywidualny bilet chociaż będziesz musiał zapłacić małą kaucje która zwróci się przy oddaniu tej karty w tej samej maszynie). Tutaj też możesz kupić kartę na wszystkie komunikacje (Título del Consorcio de Transportes), ważne na wszystkie transporty miejskie i po za strefowe. Też możesz wykupić tą kartę w sklepach zwanych Tabacos.

Szerszą informacje znajdziesz tutaj:

TRAMWAJ

Istnieje tylko jedna linia, pokrywa 2 km. Przyda się jak zechcesz dojechać do stacji kolejowej San Bernardo z centrum, strefa katedra. Bilet można kupić w maszynach które są na stacji. Jak masz już kartę, skasuj ją przy wejściu.

SAMOCHÓD

Taxi: pidetaxi.es

Uber: ściągnij aplikacje

Cabify: ściągnij aplikacje

Odległości w Sewilli nie są duże a taryfy rozsądne, jak jesteście 3 osoby opłaca się wziąć taki transport.

ROWER

Wynajem roweru jest bardzo dobrą opcją, może być to rower publiczny, Sevici, albo wynajem z firmy prywatnej. Sewilla ma 160 km pasu rowerowego i jest płaskim miastem. Ściągnij mapy tym linkiem:

Sevici: są to czerwone rowery zaparkowane w punktach strategicznych miasta. Na krótki wynajm do 7 dni cena jest 13,33€ jako wpłata początkowa, 150€ jest zablokowane na karcie jako kaucja. Pierwsze 30 min są darmowe, następne minuty płaci się taryfą jaka jest podana na stronie. Więcej informacji na:

Możesz się zarejestrować na ich stronie albo w maszynach które są przy rowerach.

Inne firmy: Możesz wynająć na godziny rower na przykład w:

HULAJNOGA ELEKTRYCZNA

Ściągnij aplikacje i korzystaj je na pasie rowerowym, w Sewilli operują:

Reby-Ride Away:https://www.reby.co/como-conducir

Voi Scooters:https://www.voiscooters.com/es/voi-technology/

 MOTORY ELEKTRYCZNE

Nie trzeba się zapisywać, nie trzeba tankować. Sprawdź jaka opcja najlepiej Ci pasuje. Są różne, na przykład:

Galeria

Kontakt

Sewilla i Andaluzja czekają na Ciebie!

Pozwól mi ruszyć z Tobą w trasę! Pamiętaj, jestem Monika, twój przewodnik licencjonowany po Sewilli! Będzie mi miło skontaktować się z Tobą, serdecznie zapraszam do kontaktu.

Masz pytania? Nie zwlekaj!

Napisz do mnie
monika@guideandwine.com

Zadzwoń do mnie
+34 620 95 72 16

Skorzystaj z Whatsapp
Napisz do mnie na Whatsapp

Skorzystaj z formularza kontaktowego