Zmieniając po trochę rzeczywistość

1 grudnia, 2020

Po pierwsze, mam nadzieję że czujesz się dobrze i że nabierasz siły i chęci żeby powrócić do tego co kochasz: do podróżowania.

Napewno Twoja sytuacja zmieniła się od marca i zmienia się co dzień, to znaczy… Twoja, tego baru na rogu, tego małego sklepiku, moja…ale wszyscy myślimy żeby wprowadzić jakieś zmiany do biznesu czy nawet do naszego życia, jak jeszcze tego nie zrobiłeś, ponieważ żeby się dostosować do tej nowej rzeczywistości w której aktualnie żyjemy, musimy zrobić zmiany.

Ale jest oczywiste że nie poddamy się w żadnym wypadku, ponieważ życie dalej się toczy i mimo przeszkód, człowiek ma tą niesamowitą pojętność żeby zaadoptować się i wyjść z przeciwnych sytuacji.

Pozwól żebym Ci pokazała jak wygląda Sewilla na dzień dzisiejszy i jak żyjemy.

Sytuacja Sewilli zmieniła się, napewno w Twoim mieście też są widoczne te zmiany. Niektóre sklepy zamknęły swoją działalność, jest mniej ludzi na mieście, w końcu turystyka prawie jest niewidoczna; w niektórych miejscach jak w bankach czy w urzędach widać kolejki na ulicach przez ograniczenia dostępu. Nasze zwyczaje też się zmieniły, nie wychodzimy na ulice bez maseczki albo bez żelu antybakteryjnego który jest na wejściu w barach czy w sklepach, pocałunki i uściski są zarezerwowane dla najbliższej rodziny, jak wychodzimy na piwo czy na obiad do restauracji pilnujemy żeby stoliki miały odpowiednią odległość a jak stolik jest na zewnątrz to jeszcze lepiej.

Większość obiektów turystycznych i wystaw dalej działają normalnie, także sewilijczycy mogą korzystać i prawie w wyłączności odwiedzać te miejsca. Jedynie co, to teraz musimy być bardziej cierpliwi przez zastosowanie różnych zasad bezpieczeństwa. W Alcazar na przykład mierzą nam temperaturę przy wejściu i każą użyć żelu, jest więcej ochrony która pilnuje numer osób w każdym pomieszczeniu a szczególnie w tych mniejszych, w ten sposób jesteśmy w każdej sali odpowiedni czas i w małej grupie.

Wprowadziliśmy w nasze życie codzienne jeszcze więcej technologii, kto nie robi Zoom, kupuje więcej przez internet albo zamawia jedzenie przez różne aplikacje?Chociaż te narzędzia pomagają nam dalej pracować, unikać wychodzenia z domu jak sytuacja w naszym mieście nie jest najlepsza, ale tak naprawdę, kto nie tęskni za wykładem czy konferencją?, spotkać się z kolegami, porozmawiać po spotkaniu?, kto nie tęskni pójścia do różnych barów bez planowania wszystkiego i bez myślenia o końcowej godzinie? W końcu jesteśmy istotami społecznymi, potrzebujemy bliskości ludzkiej, także chociaż technologia pomoże nam rozwiązać niektóre problemy w tej nowej rzeczywistości z którą obecnie sobie radzimy, myślę że zawsze będziemy szukać ciepła ludzkiego, tego kelnera którego uwielbiamy obserwować jak pracuje, który pamięta Cię chociaż przychodzisz do lokalu od czasu do czasu i robi że czujesz się jak prawdziwy VIP, tej pani w sklepi z ciuchami która doradzi co najlepiej Tobie leży czy ten przewodnik który przybliża Ci charakter ludzi miasta które zwiedzasz, ich obyczaje czy nawet dziwactwa, doświadczenia i uczucia które nigdy nie będzie w stanie przybliżyć Ci przewodnik wirtualny, sklep online czy rozwoźnik jedzenia na wynos.

Także w Sewilli mamy wszystko bardzo jasne: kochamy życie po za domem i jak tylko możemy i oczywiście przestrzegając wszystkie zasady bezpieczeństwa, spotykamy się na piwie, odwiedzamy wystawę w galerii, a nawet jeszcze więcej: patrzymy na przyszłość i w tych trudnych czasach otwieramy nowe restauracje z bardzo odważnymi propozycjami kulinarnymi lub miejsca kulturalne, całkiem nowatorskie żebyś sprawdził jak nas odwiedzisz w nie dalekiej przyszłości, że miasto działa całą parą, że dostosowało się do nowej rzeczywistości, że odnowiło się, ale oczywiście zachowuje swoją esencje. Czekamy na Ciebie!

Galeria

Kontakt

Sewilla i Andaluzja czekają na Ciebie!

Pozwól mi ruszyć z Tobą w trasę! Pamiętaj, jestem Monika, twój przewodnik licencjonowany po Sewilli! Będzie mi miło skontaktować się z Tobą, serdecznie zapraszam do kontaktu.

Masz pytania? Nie zwlekaj!

Napisz do mnie
monika@guideandwine.com

Zadzwoń do mnie
+34 620 95 72 16

Skorzystaj z Whatsapp
Napisz do mnie na Whatsapp

Skorzystaj z formularza kontaktowego