Atrakcje Andaluzji

Zwiedzanie Andaluzji

Dzięki wycieczkom obejmującym liczne atrakcje Andaluzji poznasz historyczne miejsca, zobaczysz okazałe meczety, kościoły, bazyliki, a także spektakl flamenco. Wskaże Ci również ciekawe miejsca, w których warto zjeść lokalne, tradycyjne potrawy. Zabiorę Cię do fabryki hiszpańskiej szynki oraz w miejsca silnie związane z winem. Ze mną poznasz atrakcje Andaluzji z każdej strony, będziesz odkrywać jej zabytki, kolory, zapachy i smaki w różnorodny i atrakcyjny sposób. Zapraszam!

Andaluzja - co warto wiedzieć

Przeglądając przewodnik po Andaluzji warto zwrócić uwagę na informacje związane z historią czy położeniem geograficznym. Andaluzja, to autonomiczny region w Hiszpanii. Jej stolicą jest Sewilla. Nazwa pochodzi od arabskiego Al-Andalus. Początkowo w regionie władze mieli Rzymianie, następnie Wizygotowie i Murowie aż do 1492 r. Okres ten pozostawił regionowi specyficzne elementy kultury, które do dziś zachwycają. Jej położenie geograficzne zapewnia słońce przez niemalże 300 godzin w roku. Lato jest upalne i suche, a zima łagodna. Znajdują się tu zarówno piaszczyste plaże, pasmo górskie, jak i rozległe niziny, na których rozciągają się malownicze miasteczka niczym z pocztówek. Kultura jest bardzo wyrazista i przekazywana z pokolenie na pokolenie. Właśnie z Andaluzji pochodzi tradycja znanego i podziwianego do dziś dzień flamenco. Region ten może także pochwalić się bogatą kuchnią. Spotkamy tu liczne potrawy zarówno z ryb, owoców morza, jak i mięsa (głównie wieprzowiny i wołowiny) oraz słynne tapas i pyszne wina.

"Kto wyrzeka się swojej ziemi powinien być karany
Moja duma jest być andaluzyjczykiem
Na wszystkie cztery boki.
Miłość moich miłości,
co najbardziej kocham na tym świecie i
Ta jest moja ziemia panowie i nazywa się ANDALUZJA."

Federico García Lorca

Kadyks i Jerez

Wyjazd jednodniowy żeby odkryć miasto które ma ponad tysiąc lat, Kadyks i degustować wina z Jerez de la ...

Czas: około 1 dzień

Pełny opis wycieczki
Ronda

Człowiek łączy się z naturą żeby stworzyć miasto w fascynującym otoczeniu.

Czas: około 1 dzień

Pełny opis wycieczki
Kordoba

Jako stolica Al-Andalus, pozostawiła nam jeden z najbardziej niezwykłych meczetów na świecie, a z ...

Czas: około 1 dzień

Pełny opis wycieczki
Inne opcje

Sevilla: Bazylika Makareny, Spacer po centrum miasta zwiedzając kosciół El Salvador, spektakl ...

Czas: około 1 dzień

Pełny opis wycieczki

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie i innych technologii. Szczegóły w Polityce prywatności.